Badania dla praktyki. Wykorzystanie wdrożeniowych prac magisterskich opartych na badaniach w działaniu dla rozwoju organizacji

W roku 2018 we współpracy z Wydziałem Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Maria Schumacher „Event Horizon”

Wszystkie prace na wystawie „Event Horizon” mają jedną wspólną formułę: zasadę dualności. Obrazy Marii Schumacher i animacja poklatkowa łączą dychotomię i separację z ideą jedności.

Rezydencje niemieckich artystów w Krakowie, we współpracy z miastem Lipsk i Leipzig International Art Programme 2018

Fundacja odpowiedziała na bardzo istotny postulat środowiska artystycznego odnośnie organizacji dłuższych pobytów artystów w Krakowie.

KRAKERS: ZMIANA

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji CGW KRAKERS jest Zmiana. Zmiana to jedna z podstawowych modalności czasów współczesnych. Dotyczy to w zasadzie wszystkich obszarów codzienności, począwszy od powierzchniowego rozpoznania zjawisk, aż po głębokie struktury, które zmieniają sposób funkcjonowania człowieka w świecie.

Norman Leto | Kintop. Od filmu

Przez ostatnie kilka lat Norman Leto realizował film “Photon”, niezwykłą filmową hybrydę, paradokument z wątkiem fabularnym, program przyrodniczy i wywiad z naukowcem w jednym.

Norman Leto: Idź i patrz

Najmocniejszą stroną obrazów Normana Leto jest ich zdolność do zelektryzowania odbiorcy, wynikająca nie tyle z warstwy malarskiej, zabiegów formalnych, ale z tematu, kontekstu, a także z narracji prowadzonej za pomocą tytułów prac.

Norman Leto: Nieistniejące przestrzenie wystaw

Norman Leto nie jest fotografem. Konwencjonalna fotografia jest dla artysty zbyt ograniczająca. Sztuka Normana Leto to malarstwo, proza, filmy, a także grafika komputerowa.

PREMIERA KSIĄŻKI – "DETOKS"

Książka „Detoks" składa się z dwóch części. Pierwszą jest wywiad rzeka z Normanem Leto (Łukaszem Banachem), w którym rozmawiamy o znajomości artysty ze Zdzisławem Beksińskim.