KRAKERS 2021: (NO)HOPE

W 2020 roku wszyscy doświadczyliśmy sytuacji znacząco wpływającej na rzeczywistość w której żyjemy. Przez wiele tygodni i miesięcy nasze myśli, nasza codzienność, podporządkowane były epidemii.

CUDOWNOŚĆ POWTARZANIA CZEGOKOLWIEK

Andrzej Szewczyk był artystą wybitnym (otwartym w każdej chwili na nowe), erudytą wrażliwości i żywym (ba, rano inaczej i wieczorem inaczej, nocą inaczej), pulsującym worem flotacyjnym poruszającym się płynnie między najniższymi rangą i najbardziej wysublimowanymi rejestrami życia i jego śladami pozostawianymi w sztuce.

Herbarium - wydawnictwo

We współpracy z Fundacją Imago Mundi, Art Agenda Nova oraz Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego powstała publikacja Łukasza Surowca „Herbarium”, w ramach serii Kolekcja Idei Lotnego Domu Wydawniczego w 2021 roku.

Norman Leto. Naiwni patrzą

Artysta Norman Leto jako malarz ma swoje odrębne miejsce w polu polskiej sztuki aktualnej, konsekwentnie nie podąża za modami, obrazując to co wydaje mu się interesujące w sposób dla siebie reprezentatywny i adekwatny, w zmiennej stylistyce i z pomocą formalnych wolt.

XAWERY DESKUR - „Jesteś tu?”

Wystawa odbywał się w ramach Cracow Art Week KRAKERS 2021: (NO) HOPE we współpracy Fundacji Wschód Sztuki z Art Agenda Nova „Jesteś tu?” to film dokumentalny z gatunku science fiction, który jest w trakcie realizacji. Bohaterem filmu jest krakowski muzyk Edward Gil Deskur, znany pod pseudonimem Dj Edee Dee lub Gypsyman.

Patrycja Piętka „GŁĘBIA”

Wystawa Patrycji Piętki „Głębia” w Art Agenda Nova w Krakowie to pierwszy indywidualny pokaz twórczości artystki, która znajduje się na początku swojej drogi twórczej. Zaczerpnięte ze snów, filmów i innych dziedzin kultury wątki, które obecne są w pracach Piętki, przywodzą na myśl oniryczne wizje, głęboko osadzone w podświadomości.