The Krasnals. Autoportret Polskiej Rzeczywistości

Wystawa organizowana we współpracy z Zamkiem Królewskim na Wawelu i Muzeum Historycznym w Sanoku.

Norman Leto | Human Saga

Od 7 października będzie można oglądać pierwszą w Warszawie wystawę malarstwa laureata Paszportu Polityki Normana Leto. Ekspozycja p.t. Human Saga, która będzie prezentowana w galerii Agra-Art, została zorganizowana we współpracy z krakowską Fundacją Wschód Sztuki.

Edyta Olszewska | Żar

To, że kultura ma charakter opresyjny, a obraz ma moc perswazji jest w zasadzie truizmem. Nie zmienia to faktu, że obydwa te tematy są niezmiennie interesujące, a mechanizmy stojące za nimi bezustannie inspirują artystki i artystów. Edyta Olszewska w swojej twórczości bada relacje między cielesnością a duchowością zestawiając wizerunki utożsamiane z seksualnością i pożądaniem z symbolami odnoszącymi się do chrześcijańskiej mistyki i męczeństwa.

BEKSIŃSKI. RZEŹBY. Zdzisław Beksiński

Wystawa organizowana we współpracy z Zamkiem Królewskim na Wawelu i Muzeum Historycznym w Sanoku.

Norman Leto, AI dreaming + three wagnerites

Indywidualny pokaz w Krakowie jest pretekstem dla artysty, aby wejść w polemikę z hasłem przewodnim Cracow Art Week "ART ALWAYS WINS!" oraz zastanowić się nad definicją zwycięstwa (zwłaszcza w obecnej sytuacji geopolitycznej) i rolą sztuki w dobie coraz większej popularności sztucznej inteligencji.

KRAKERS 2023: SZTUKA ZAWSZE ZWYCIĘŻA!

XII edycję KRAKERSa opieramy na dziedzictwie Ala Hansena, jednego z czołowych przedstawicieli awangardowego ruchu Fluxus. Ruch ten promuje i łączy działania wielu dziedzin sztuki, od rzeźby i malarstwa, po happeningi, eksperymentalną muzykę oraz poezję.