Rezydencje artystyczne 2019: Florian Tuercke

W ramach dwumiesięcznej rezydencji artystycznej, Fundacja Wschód Sztuki oraz Gmina Miejska Krakówmają przyjemność gościć w Krakowie  niemieckiego artystę Floriana Tuercke.

Florian Tuercke tworzy  w obszarach  sztuk wizualnych, chętnie skupiając się nad zagadnieniem dźwięku poprzez tworzenie instalacji site-specific czy projektów  powstałych w przestrzeni publicznej.  W swoich artystycznych poszukiwaniach Florian stawia sobie za cel próbę zbadania relacji człowieka z dźwiękiem oraz  przestrzenią .

Począwszy od lipca 2019 Florian Tuercke zbudował w swojej pracowni znajdującej się w krakowskiej fabryce Telkom-Telos (ul. Cieszyńska 9)  instalację dźwiękową bassbediener  pełniącą funkcję instrumentu strunowego. Podczas wakacyjnych wieczorów  w ramach Open Studio chętni muzycy oraz sympatycy alternatywnych dźwięków mogli spróbować swoich sił w spotkaniu z tym wyjątkowym instrumentem.

https://www.youtube.com/watch?v=1VqVCw7JJnQ

Wystawa indywidualna „more than the sum of its parts” 13/09/– 7/10/2019 Art Agenda Nova

Efektem rezydencji norymberskiego artysty w Krakowie będzie odbywająca się w terminie 13/09-7/10/2019 wystawa indywidualna pt. „more than the sum of its parts” stanowiąca  zbiór niepokazywanych wcześniej dokonań artysty oraz prac powstałych podczas pobytu w Krakowie. Galeria Sztuki Współczesnej Art Agenda Nova (Kraków, ul. Batorego 2) zaprasza na wernisaż wystawy  13.09.2019 o godzinie 18:00. Wystawę będzie można odwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00. 

ArtistTalk: Florian Tuercke + Bassbediener Concert @Telkom -Telos 15/09/2019 Telkom-Telos

15 września o godzinie 16:00 w fabryce Telkom-Telos (Kraków, ul. Cieszyńska 9) odbędzie się spotkanie w ramach organizowanego przez Fundację Wschód Sztuki cyklu ArtistTalk. Rozmowa z Florianem Tuercke (prowadzona w języku angielskim) przybliży publiczności inspiracje oraz proces twórczy artysty a także jego wrażenia z pobytu w Krakowie. Tuż po rozmowie z artystą o godzinie 18:00 Fundacja Wschód Sztuki zaprasza na koncert muzyki alternatywnej z użyciem instalacji dźwiękowej bassbediener.

… do zobaczenia w Telosie!

Realacja z ArtistTalku i Koncertu