I Charytatywna Aukcja Marzeń

Jedną z ważniejszych przedsięwzięć w których zaangażowana była FWS była „I Charytatywna Aukcja Marzeń”. Poprowadzona w ramach działalności charytatywnej Fundacji Mam Marzenie aukcja sztuki współczesnej odbyła się 28 marca w Warszawie, patronat honorowy, dzięki staraniom FWS, objęli nad nią Jego Świętobliwość Dalajlama oraz Jego Ekscelencja Abp. Życiński.

Swoje prace przekazali na nią najwybitniejsi polscy artyści co zaowocowało uzyskaniem spektakularnej sumy około 130 tys. złotych przekazanej na cele charytatywne. Dobór artystów których dzieła przeznaczono do licytacji, wystawa przed aukcyjna jak i dopracowane kwestie organizacyjne stanowiły owoc długotrwałych przygotowań prowadzonych przez Państwa Gołębiewskich. Wśród nazwisk autorów których dzieła znalazły się na aukcji odnaleźć można było zupełnie młodych twórców prezentujących najnowsze zjawiska w sztuce polskiej jak i klasyków współczesności. Nie zabrakło prac Jadwigi Sawickiej, Jana Simona, Grzegorza Sztwiertni, Barbary Bańdy, Grupy Twożywo, Pawła Książka czy Jerzego Nowosielskiego.

FWS zapewniła pomoc merytoryczną i techniczną, m.in.: zdobywanie patronatów, poparcia wśród znanych osób i autorytetów, działania związane z samą aukcją, czy też tworzenie strony internetowej.